Комментарии

Сегодня 08.04.2024. Ждем
Названа точная дата Судного дня

I liked very much what is served here. The website is attractive and your written paragraphs are [...]
Рождение сына у Гогена Солнцева подтвердили близкие
А зря. 
Ирина Безрукова призналась, какое интимное предложение сделал ей богатый поклонник

Ой умный нашёлся. Садальскому только остаётся быть блогер неудачно ком


Стас Садальский назвал Максима Галкина «глубоко глупым человеком» и дал ему совет
Ты сначала от жены юбки оторвись, ссыкло картавое. Уже два года на фронт едешь.
Иван Охлобыстин снова сделал заявление об угрозах: «Убейте уже меня»
Ипанатка 
59-летняя Азиза после молодого супруга-итальянца завела себе 30-летнего любовника
Я люблю Галкина и Алу Пугачеву и ее сына и собаку и замок и дом и квартиру и маму Алы пугачевой и ма [...]
Галкин с дочерью объявился в другой стране без Пугачевой и сына
Старый мудак!
Композитор Раймонд Паулс из Латвии высказался об Украине
А ведь я ей говорил
Очевидцы сообщили подробности: Пореченков приезжал на страшное ДТП с его дочерью
По вопросам размещения статьи обращайтесь по адресу: irinasmolacenko@gmail.com
Олеся Железняк из «Сватов» обратилась к Владимиру Зеленскому: «Володя, неужели ты так ненавидел меня»

Интересно

Загрузка...

ТОП-новости

Опрос на 7D

На каком сайте Вы чаще всего общаетесь?
Одноклассники
ВКонтакте
Twitter
Facebook
Я общаюсь на форумах и в чатах

Результаты Архив

Статистика

Практичні поради щодо вибору слухових апаратів для дитини

Добавлено: 2017-09-10 15:05:39

Як визначити якість слуху і вибрати СА?

 

Нормальним прийнято вважати такий слух, коли дитина розрізняє мовлення низьких тонів на відстані близько п'яти метрів. На більш високих - відстань збільшується до 20 метрів. Ще недавно вважали, що якщо дитина здатна чути розмову на відстані хоча б 2-х метрів, то вона може навчатися у звичайній школі. У разі, коли ця відстань скорочувалась до 1 метра, дитину віддавали в спеціалізовану школу. При цьому носіння слухових апаратів рекомендували, коли дитина сприймала мова на відстані в 1 метр. Зараз ця ситуація зазнала істотних змін. Апарати для поліпшення слуху рекомендують дітям, у яких ступінь приглухуватості істотно менше. Завдяки якісному та своєчасному протезуванню слуху такі діти можуть отримувати освіту в звичайних школах. Отримати індивідуальні поради з питань підбору СА для дітей можна на безкоштовній консультації у фахівця Центру Слуху «Беттертон».

 

 

У якому віці доцільно досліджувати слухові якості у дитини?

 

У новонароджених дітей можна перевірити слух вже на третій чи п'ятий день життя. Існує безліч способів перевірки: від найпримітивніших, коли лікар спостерігає реакцію малюка на шум, до складніших, коли слухові якості досліджують за допомогою спеціального апарату. Будь-які способи такого дослідження абсолютно безпечні. Провести таку процедуру можна в Центрі Слуху «Беттертон».

 

Найбільш відповідний вік для протезування слуху

 

При виявленні лікарем відхилень у роботі слухових органів вашої дитини, необхідно негайно вирушати на прийом до сурдолога, а також записатися на протезування слуху. Не варто відкладати протезування на потім і чекати, поки дитина підросте. Так можна тільки нашкодити своїй дитині. Пасивне сприйняття мови – це обов'язковий етап у її розвитку, поки дитина не може говорити, а тільки слухає. Він триває близько півтора років, з моменту народження. Називається такий період «віком слуху». Якщо малюк має слухові відхилення, йому буде важко сприймати деякі елементи розмови, а незабаром він і зовсім перестане звертати на це увагу. Щоб уникнути такої ситуації, необхідно за допомогою спеціального приладу посприяти збільшенню гучності мовлення. Тому, чим швидше ви займетеся протезуванням – тим краще.

 

Чи безпечне використання СА для дитини?

 

Коли з'явилися перші апарати для поліпшення слуху, склалася думка, що від їх використання у людини погіршується слух ще більше. Причина в тому, що апарати були дійсно дуже неякісними. Вони спотворювали звук, видавали сторонній шум і не мали функції регулювання під індивідуальні слухові особливості. Проте наукові розробки безперервно оновлюються. В наш час СА – це складні багатофункціональні мікроелектронні пристрої, які допомагають впоратися майже з усіма відхиленнями в роботі органів слуху. Різноманіття моделей дає можливість досить точно зробити початковий вибір, а потім за допомогою індивідуальних налаштувань забезпечити найоптимальніший варіант роботи апарату. Вибравши правильний СА, можна поступово відновити слух, за рахунок тренування різних відділів слухового апарату, включаючи і частини мозку. Тому можна з упевненістю говорити про беззаперечну користь сучасних апаратів для вашої дитини.

 

Які бувають протипоказання до протезування слуху?

 

На жаль, протипоказання дійсно існують, за наявності у дитини деяких захворювань. Сюди відносяться запальні процеси у вусі, епілепсія, хвороби слухових органів, які провокують порушення в роботі вестибулярного апарату, а також судомний синдром та інше. Протипоказання визначаються лікарем.

 

Як підібрати дитині апарат для поліпшення слуху?

 

Основною проблемою, з якою повинен впоратися такий апарат, є допомога слабочуючим дітям у повноцінному сприйнятті мови без втрати якості звуку.

 

Щоб виконати початкову настройку пристрою, необхідно враховувати особливості порушення роботи слухових органів у пацієнта. Тому фахівець використовує дані, отримані шляхом аудіометричного дослідження. В сучасному світі настільки велике розмаїття апаратів для корекції слуху, що фахівцеві не складе труднощів підібрати такий, який забезпечить дитині найбільш ефективне поліпшення чутності. Подальше регулювання параметрів проводиться на підставі спостережень батьків, а також педагогічних обстежень. Важливе значення має індивідуальний вушний вкладиш. Він дозволяє використовувати можливості СА повною мірою.

 

Який вкладиш краще вибрати?

 

Існує два види вкладок: індивідуальна і стандартна. Варто виготовляти для дитини індивідуальну? Обов'язково, оскільки такий вкладиш забезпечить безліч переваг. Він зручніший при носінні, оскільки виготовляється індивідуально, з урахуванням всіх анатомічних особливостей. Правильно підібраний вкладиш значно впливає на акустику приладу. За допомогою сучасних технологій можна зробити різні вкладиші з будь-якого матеріалу, як м'які, так і більш щільні.

 

В Центрі Слуху «Беттертон» виготовляють індивідуальні вкладиші по зліпку, а також за допомогою експрес-методики із спеціальних отопластичних матеріалів. Слід враховувати той факт, що використання звичайного вкладиша може значно знизити ефективність навіть найдорожчого апарату для корекції слуху.

 

Можна використовувати 1 апарат чи потрібно два?

 

Органи слуху призначені для збору звукової інформації і передачі її в головний мозок для подальшого аналізу. Недарма людина народжується з двома такими «приймачами». Таким чином, вона здатна аналізувати всю звукову інформацію повною мірою. Після проведення численних досліджень, фахівці дійшли висновку, що наявність двох рівноцінних СА допомагає краще розпізнавати звуки, а головне – мовлення. Протезування слуху відразу двома апаратами називається бінауральним. Воно дозволяє не тільки сприймати звук, але й визначати його напрямок, що є дуже важливим для людини. Майже кожна дитина, якій необхідно протезування, страждає двостороннім погіршенням слуху. Тому оптимальна корекція слуху можлива при використанні двох СА. Якщо фахівець порекомендував вашій дитині бінауральне протезування, зробіть це.

 

Чи призначають дітям внутрішньовушні апарати для поліпшення слуху?

 

З-за сорому й ніяковості перед оточуючими, трапляється, що дитина просить батьків поміняти пристрій завушного типу на внутрішньовушний апарат. Таку заміну можна провести, однак пам'ятаючи при цьому, що дитина постійно росте. Саме тому виникає потреба в частій заміні корпусу такого апарату. Тільки коли дитині виповниться 14 років, тоді можна замислитися над тим, щоб придбати апарат внутрішньовушного типу, оскільки слухові проходи до цього віку формуються остаточно. Раніше, коли діти відмовлялися носити завушні СА, можна було лише сказати, що краще мати хороший слух, навіть за допомогою величезного приладу, ніж не мати можливості чути. Проте не так давно світові був представлений абсолютно унікальний тип внутрішньовушних СА – модульний. У комплектацію входять вкладки різних розмірів, що дозволяє легко підібрати потрібну, а у разі потреби - замінити її іншою.

 

Чи можливо використання цифрових і програмованих СА дітьми?

 

Одними з кращих досягнень науки в галузі медицини стали цифрові програмовані СА. В пристроях з функцією програмування параметри встановлюються за допомогою використання ПК. Це дозволяє максимально точно виконувати індивідуальну настройку, навіть при найважчих і нестандартних випадках приглухуватості. Цифрові ж являють собою потужний міні-комп'ютер, що використовує цифровий алгоритм для оброблення інформації. Процесор не тільки автоматично підлаштовується під індивідуальні особливості, але і управляє приладом.

 

І той, і інший слуховий апарат дають пацієнтові змогу почути навколишні звуки в відмінній якості, забезпечують максимальну розбірливість мови і виключають можливість травмування слуху. Варто зауважити, що їх звучання може позмагатися зі звучанням CD-плеєра. Цифрові прилади успішно усувають сторонні шуми, самостійно посилюючи і виділяючи потрібне - мову або музику на загальному тлі. За допомогою цифрового СА дитина почує все різноманіття навколишнього світу, його багатство і об'єм.

 

На жаль, діти, які мають порушення у роботі слуху, не мають уявлення про те, що всі природні явища супроводжуються певним звучанням. Цифрові апарати дозволяють їм почути шум дощу або шелест листя з висоти власного росту під час прогулянки. Дитина зможе розпізнавати тембр голосу співрозмовника і дізнаватися свій.

 

Цифрові апарати для корекції слуху являють собою найкращий спосіб протезування. Спостереження показують: чим раніше малюк стане використовувати цифровий СА, тим швидше у нього пройде адаптаційний період. Саме тому після діагностування приглухуватості рекомендують скористатися цифровим пристроєм для поліпшення слуху.

 

Як часто потрібно носити СА?

 

Після слухопротезування апарат стає постійним супутником пацієнта. Як тільки закінчиться період адаптації, дитина зобов'язана одягати пристрій щоранку, ходити з ним весь день і виймати його лише вночі, перед сном. Це стає беззаперечним правилом як для неї, так і для батьків. Тільки за цієї умові малюк зможе змиритися з тим, що відтепер цей пристрій стане її невід'ємною частиною. Якщо ж порушувати інструкцію, використовуючи пристрій лише зрідка, дитина ніколи не зможе належним чином оцінити всі його можливості.

 

Можна сприяти швидкому звиканню до СА?

 

У більшості випадків, після придбання апарату для дитини, батьки вважають, що проблема зі слухом вирішена. Проте їй необхідно ще опанувати новий пристрій, а також звикнути до його використання. Прискорити процес адаптації ви можете, якщо наслідуватиме цій інструкції:

 

  • не можна розмовляти з дитиною з сусідньої кімнати. По можливості, підходьте в момент розмови на відстань не більше ніж два метри, звертаючись до неї обличчям;
  • коли дитина використовує один СА, звертайтеся до неї з потрібною боку;
  • під час розмови усуньте всі сторонні шуми (телевізор, радіо, шум з вулиці);
  • відвідуйте сурдопедагога. Заняття з ним допоможуть швидкому звиканню до апарату і загальному розвитку дитини;
  • якщо в перший час малюк не чує вас, не треба кричати, у цьому випадку мова стає нерозбірливою. Просто повторіть сказане, але з ближчої відстані;
  • ваша мова повинна бути природною і розбірливою. Вам необхідно стежити за швидкістю вимови, це полегшить дитині розуміння.

 

Що робити у разі відмови дитини носити слуховий апарат?

 

Правильно підібране слухове рішення допомагає швидше пристосуватися до нового способу життя, тому незабаром дитина не звертатиме на нього уваги. Однак якщо пролунала відмова від його використання, значить, апарат його чимось не влаштовує. Може бути, він неправильно налагоджений, і дитині заважають занадто різкі або голосні звуки. Можливо, справа в вушному вкладиші. Його могли невдало виготовити і з-через це дитина відчуває дискомфорт у слуховому проході. Потрібно негайно встановити причину і вирішити виниклу проблему, звернувшись до фахівця.


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Актуально

Загрузка...

Реклама

Календарь новостей

п в с ч п с в
26
27
28
29
30
         
<< Апрель 2024 >>

Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно авторизоваться.
Забыли пароль?
Регистрация

Страница сгенерирована за 0.517 сек..